درباره ما

انتشارات نصایح

تاریخ تاسیس: 1373 

مدیر مسئول: سید حسن برقعی

نوع فعالیت: چاپ متون درسی حوزه و دانشگاه - عمومی و مذهبی

انتشارات نصایح با هدف ترویج  فرهنگ دینی در زمینه چاپ کتاب های حوزوی و دانشگاهی و نیز کتاب های مذهبی فعالیت دارد.

کمی بیش از چهارده قرن است که حقیقت از کوه فاران خود را به بشریت عرضه کرد و چشمه زلال و حیات بخش خویش را در دست‌رس همگان قرار داد. این حقیقت در مدت 266 سال در سیزده نور پاک مجسم شد و آن مقدار که امکان داشت و ظرفیت بود جان‌های تشنه را با هر آنچه ممکن بود سیراب و حجت را بر همگان تمام نمود. آخرین تمثال حقیقت ناگهان پس ابر غیبت رفت و عالمی را در حسرت دیدار خود به انتظار نهاد.

ضرورت ایجاب کرد مردانی از دیار زهد و تقوی، مجاهدانی به راستی مُزکّی، سالکانی بریده از مطامع دنیا و گذشته از مَنُّ و سَلوی، پای در عرصه دانش و تفقّه در دین و معارف به یادگار مانده از ائمه معصومین علیهم السلام گذارده و بریدگان از حقیقت را آن مقدار که ممکن است به حق پیوند داده و دستان آنها را در دست پر مهر حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) قرار دهند.

بی شک عالمان دینی نقش غیر قابل انکاری در حفظ و حراست از حقایق اسلام و تعمیق و انحراف‌زدایی از دانش‌های بشری داشته و دارند. تألیفات و کتاب‌های به یادگار مانده از سلف صالح و مؤلَّفات و کتب فاضلان حاضر یکی از مهمترین ابزارهای نشر معارف دینی است.

کتاب را حافظه بشریت خوانده‌اند. مجموعه دانش و معارف تاریخ مدّون چند هزار ساله را در کتاب می‌توان یافت. هیچ کدام از وسایل ارتباطی، ژرفای لازم را در اندیشه و تفکر و حوزه قدرت خلاقیت انسان آن‌گونه که خواندن و نوشتن پدید می‌آورد، ایجاد نمی‌کند. از این‌رو ترویج کتاب و کتاب خوانی، به ویژه در حوزه دین وظیفه و رسالت اصلی دست اندرکاران فرهنگ و دانش جامعه ما می‌باشد.

انتشارات نصایح با هدف خدمت به آستان مقدّس علوم و معارف اهل بیت علیهم السلام تأسیس و همت خود را بر نشر کتب دینی و حوزوی گماشته است؛ باشد که در این راه قدمی برداشته و در قبال حقیقت، ادای دینی کرده و مورد توجه و عنایت حضرات معصومین (صلوات الله علیهم اجمعین) قرار گیرد. چنانکه امام صادق علیه السلام فرمود: رَحِمَ‏ اللَّهُ‏ عَبْداً أَحْيَا أَمْرَنَا؛ رحمت خدا بر آن کسی که امر ما اهل بیت را زنده کند.

سید حسن برقعی